« Posts by capy

Cestujeme s ČD

Bydlím 22 minut jízdy vlakem od centra města, což je naprosto fajn. Bohužel, tohle platí jen v naprosto ideálním případě. Startovací okna jednotlivých spojů jsou každou půlhodinku, což už tak moc ideální není, ale dá se to v rámci možností přežít. Dnes jako každé úterý, kdy mám být v 13:00 ve firmě na servisní hodiny, jsem vyrazil v 11:30 se sestrou z domu. Cestou na nádraží, které je přibližně 1km od nás z domu a která nám trvá asi tak 15 minut naprosto ladnou a pohodovou chůzí, jsme krásně zavtipkovali na téma nově napadlého sněhu a toho jak tomu říkají kalamita.
»Read More

Všude mají bordel, nejen u nás

Pravděpodobně žiji v nějakém špatném snu, ačkoliv byl dnes celkem deštivý den a moje nálada byla díky tomu oproti jiným naprosto excelentní, tak situace, které se mi udály byly celkem zběsilé. Celé to začalo úžasnou noční scénkou na Skypu s bratránkem díky našim úžasně fungujícím ISP.
»Read More

Je minuta dlouhá doba?

Systém Mikrotik se dočkal další verze, a tak jsem se po delší odmlce rozhodl, že provedu upgrade na routerech všech našich klientů. Sice se žádný z bugů nikoho z nich netýká, ale trápil mě pocit viny, že klientům odpírám právo mít jen to nejlepší a nejnovější. Kolem deváté hodiny večerní již nikdo nemůže pracovat. Update několika routerů jsem provedl celkem bez rozmyslu, věděl jsem se stoprocentní jistotou, že tam prostě nikdo není a že restart po upgradu trvá minutu a ta nikoho bez netu nezabije. Ale jeden z routerů jsem si nechával jako oříšek na úplný konec.
»Read More

O2, Volný a Ti druzí část I.

Připojení k internetu dnes musí mít snad již každý a pokud nemá, tak to je jakoby ani nežil. Samozřejmě vůbec neřeším, to jak je kdo připojen, možnosti v místech bydliště, místě kanceláře nebo na chatě jsou hodně rozmanité a ani není zaručeno, že je vůbec nějaká alternativa. Dost často se totiž i stává, že máte opravdu jen jednu variantu a tím jste dost tlačeni do nevýhodných smluv nebo platebních podmínek.
»Read More

V komoře je myš…

To, aby Vám pokojem běhala myš, živá myš, se jentak asi stát nemůže, ledaže jste bordelář a nebo vášnivý myšař. Já jsem možná jen ta první varianta. Bordel v pokoji mám, ale je to ten bordel ve kterém se vyznáte jen Vy. Aneb jak se říká, pořádek zvládne každý hlupák, ale chaos jen inteligent. No ale vraťme se zpět k myši. Naši sousedi, žijí uprostřed džungle odpadků a pneumatik. Běhají mezi tím malé děti, prostě když si představíte skládku komunálního odpadu, tak přesně tak vypadá jejich zahrada. V těchto odpadcích žije obrovské množství hlodavců, myši, potkani, rejsci, prostě všechno čemu voní odpadky. A tady začíná moje soužití s myší nebo možná rejskem, bohužel nejsem v tomto odborník, tak to moc nerozeznávám.
»Read More

Policejní hlod

Na Karlově námestí znám křižovatky jak své boty, tak jimy vždy probíhám na červenou. Ne nestydím se, opravdu se za to nestydím. To jen pro ujasnění. Dnes jsem tam tudy proběhl jako asi milionkrát předtím. Ovšem hned za křižovatkou si mě vyhlídl usměvavý policejní ofisr.
»Read More

Technika vrací úder

To, že bude u mě neděle ve znamení práce jsem věděl již týden, ale že to bude taková síla jsem ani ve snu netušil. A navíc, že si na mě technika zasedne, to by mě ani ve snu nenapadlo. Bohužel, se to stalo skutečností a já sem teď rád, že žiju a že to teď tu hrůzu můžu aspoň částečně popsat.
»Read More

Taká kost to byla a ne jen jedna

Dnes jsem řešil nákup zámků do kanceláře část druhá. Vybaven naměřenými hodnotami přímo ze dveří jsem byl již za hvězdu a zámky jsem během pěti minut vítězoslavně svíral v rukou. A to ještě o tisíc korun levněji než jsem původně zamýšlel. Přede mnou byla už jen návštěva finančního úřadu a pořešení oběda, protože můj žaludek se začínal silně hlásit o svá práva.
»Read More

Den volna a hromada zařízených věcí

Když jsem se včera bavil s kamarádem o tom, že nemám čas pařit Diablo 2, protože musím udělat hromadu práce, se mě zeptal proč, proč si to nenechám na další den. Zajímavá otázka, ale mě to nezaskočilo a odpověď zněla, že si chci udělat pátek jako den volna. Do té chvíle to byla hodně dobrá odpověď a ještě zajímavější myšlenka, jak si ten den užiju. Ovšem každý máme na den volna asi jiný názor. Ten můj měl být stráven oběhnutím jistých institucí, menší nákup a pořešení výbavy kanceláře.
»Read More

Jak jsem nevinně k úrazu přišel

Dnešek pro mě nezačal nijak valně. Ale začněme pěkně od začátku. Víkend jsem perfektně propařil u slovenských bratí. A když říkám perfektně, tak opravdu více než luxusní kalba se vším všudy, dokonce i se slušnou kocovinkou. Celý problém byl ale v tom, že jsem dohromady za ty tři dny naspal jednociferné množství hodin. Takže pondělní návrat do reality byl opravdu krutý a cesta domů byla v opojení spánku, který ale nebyl moc kvalitní. A tak došlo na to k čemu se to blížilo a to brzké zalezení do postele a to byl můj kámen úrazu.
»Read More